Współpraca z EkoNorm Sp. z o.o i LAT Sp. z o.o. w Katowicach 09.06.2010 10:18

Mobilne Laboratorium Olfaktometryczne – prezentowane wczoraj wszystkim zainteresowanym w ramach Dnia Drzwi Otwartych – dzisiaj jest w drodze na południe Polski. Członkowie Koła Zapachowej Jakości Powietrza pod opieką mgr inż. Małgorzaty Friedrich zainaugurują - w ramach obozu naukowego - współpracę Pracowni z firmą EkoNorm Sp. z o.o w Katowicach. Studenci stanowią zespół spełniający kryteria PN-EN 13725.

Zostanie wykonana seria pomiarów stężenia zapachowego w gazach emitowanych przez jedną z wytwórni wyrobów ziemniaczanych (cztery emitory).

W czasie pobierania próbek gorących i wilgotnych gazów odlotowych będzie konieczne wstępne rozcieńczanie próbek analizowanych gazów. Zostanie zastosowane - po raz pierwszy - urządzenie do precyzyjnego wstępnego rozcieńczania, przekazane Pracowni w ramach współpracy z  LAT Sp. z o.o. Aparatura Kontrolno-Pomiarowa - Projektowanie i produkcja (adaptacja do celów olfaktometrii przystawki do  AWE PW). Przedstawiciele firmy LAT będą brać udział w badaniach.